Pietryčių Azijos egzotiką kartina mirtina rizika užsikrėsti kol kas neišgydoma nauja maliarijos forma

Vietname išplito naujas maliarijos štamas, atsparus antibiotikams. Uodų pernešamas parazitas pavojingas ne tik Pietryčių  Azijai, tačiau ir visam pasauliui. Mahidol universiteto (Tailandas) mokslininkai atliko išsamų tyrimą ir paskelbė jį visame pasaulyje populiariausiame medicininiame žurnale “The Lancet”.

Su tyrimu susipažinti galite čia.

Pavojingasis maliarijos štamas  PfPailin plinta Pietryčių Azijoje. Pirmą kartą šis štamas užfiksuotas prieš kelis metus Kambodžoje ir po to išplito Laose bei Tailande, o dabar aptiktas Mekongo regione, Vietnamo pietvakarinėje dalyje.

Pietryčių Azijoje visi preparatai, kovai su maliarijos iššauktomis sveikatos komplikacijomis (karštligė, gelta, anemija ir traukuliai) 60 procentų atveju buvo neveiksmingi.

PSO tvirtina, kad kiekvienais metais Pietryčių Azijoje maliarija užsikrečia 1,5 milijonas žmonių, iš jų daugiau nei 600 000 miršta.

Tyrimo autoriai pabrėžia, kad kovoti su ligomis trukdo parazito  Plasmodium falciparum atsparumas artemisininui (vaistui nuo maliarijos).

Tyrimo autorius ypač neramina šio štamo galimas išplitimas Afrikoje, kur maliariją pernešantys uodai itin išplitę. Šiuo metu Afrikoje įvyksta net 92 procentai visų susirgimų maliarija.

Saulius Veržikauskas

Posted in Įdomybės and tagged , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *