Iš kvailių gyvenimo: organizmo šarminimas soda

Šiandien, kaip, sako progresyvus jaunimas, susiparinau. Aš, aišku, ne jaunimas, šiaip, gyvenime, prie progresyviųjų per daug nesiplaku, bet šiuo atveju tikrai  –  susiparinau. Išsireiškus lietuviškai, tai, ko gero, skambėtų maždaug taip: iš įniršio pradėjau leisti garus.

Ir kas gi sukėlė tokias nestabilias ir negatyvias emocijas mano šiaip prižiūrėtame ir tvarkingame vidiniame pasaulyje? Kas teplioja mano baltą ramybės smėlyną? Nuodija ružavas, kaip kūdikio, smegenis?

Ogi eilinė idiotiška pusėje pasaulio išplitusi “tiesa”, susijusi su tam tikrais sveikatos reikalais.

Bet su medicininiais terminais nesusidurusiųjų negąsdinsiu, o atvirkščiai  –  viską pabandysiu išaiškinti paprasta normalia žmonių kalba.

Jau seniai pradėjau pastebėti įvairias info apie rūgštines organizmo terpes, “užrūgštintą organizmą”, kuriame “visos sąlygos vystytis vėžinėms ląstelėms”, vis paskaitinėdavau apie įvairius bandymus tą organizmą šarminti ir t.t.

chemija

Ypač aktyviai šioje informacijos srityje reiškiasi įvairūs netradicinio maisto propaguotojai, net gana normaliai besimaitinantys vegetarai, o ir nemaža dalis “progresyvių” visavalgių.

Tikrai, garas kyla ir toliau, nervinuosi be pertraukų: koks kvailys paskleidė tokias “tiesas”? Ir dar pasiūlė organizmą reguliuoti… soda?!

Kiti, aišku, gali apsieiti ir be sodos: jų teigimu, tereikia maitintis “šarmiškai” ir tokiu būdu organizmo “terpė taps labiau šarmine” , ir tokiu būdu išvengsime begalės ligų.

Tokiems visažiniams būtų pravartu žinoti, kad mes esame žinduoliai, šiltakraujai ir mūsų organizmas, pavyzdžiui, nuo roplio, skiriasi tuo, kad jame visos būsenos turi tam tikras gana siauras tolerancijos ribas ir mūsų organizmai visomis išgalėmis stengiasi jose išlikti.

Bandyti reguliuoti mūsų organizmo rūgščių  –  šarmų balansą, tai tas pats, kas bandyti reguliuoti kūno temperatūrą.

Ypač įdomiai skamba, kai siūloma valgyti kokį nors “šarminantį” maistą ir taip pakeisti visą organizmo būklę. Panašiai skambėtų, jei vaikui, turinčiam +38 temperatūrą, siūlytume valgyti kuo daugiau sniego ir tokiu būdu bandytume jį atvėsinti. Žinoma, jei ligonį įmesi į pusnį, temperatūra nukris, bet daugiau, ko gero, ir nebepakils, tai yra, ligonis mirs.

Tad, norėdami, kad visas mūsų organizmas taptu “šarminiu”, gulkitės į vonią, pilną sodos, taip pat sodą rykite šaukštais, bet ir kilogramais ir po to, kai jums darys skrodimą, gydytojas konstatuos, kad “taip, organizmas pašarmėjęs”. Ir atvirkščiai  –  jei norit “pasirūgštinti”, atsigulkite į vonią su druskos rūgštimi, o ją reiktų dar ir gurkšnoti. Va, tada jūs “parūgštėsite”.

Noriu pasakyti, kad organizme nuolat palaikomas stabilus rūgščių  –  šarmų balansas, o jei kokia nors organizmo kertelė “užrūgštėja” ar “pašarmėja”, tai yra kažkoks organizmo atsakas į jį kankinančią problemą, ligą. Ir saujomis rydami sodą ar valgydami vien daržoves jūs nieko nepakeisite, nebent kiek apsinuodysite (nuo sodos) ar sutrikdysite virškinimo procesus.

Pakitęs (toleruojamose ribose) organizmo rūgščių – šarmų balansas reiškia, kad jūsų organizme kažkas negerai, kad jūs sergate. Taip pat jūs susivokiate, kad sergate, kai jums pakyla kūno temperatūra. Tačiau ar jūsų pagrindinis tikslas kovoti su temperatūra? Juk tai tik pasekmė, kurią iššaukė kažkokia priežastis. Tas pats ir su organizmo rūgščių – šarmų balansu. Ieškokite priežastis, o ne bandykite gęsinti simptomus.

Maistas organizmo būsenai, be abejo, turi labai didelę įtaką, tačiau baikime vieną kartą eksperimentuoti ir atsiduokime natūraliam savireguliacijos procesui. O dėl maisto tinkamumo pasitikrinti labai lengva: jei po pietų jūs gerai jaučiatės, jei netraukia “ant miego”, neskauda pilvo, nepaleidžia vidurių, jei ilgą laiką niekuo nesergate, jei galvose ramybė ir aiškumas, toks maistas jums  –  pats tas.

O rūgštis ir šarmus palikite chemikams. Jie geriau žino, kaip su jomis elgtis. Laboratorijose 🙂

Saulius Veržikauskas

Posted in Paplepėjimai and tagged , .

2 Comments

  1. “…pakitęs šarmų balansas reiškia, kad jūsų organizme kažkas negerai, kad jūs sergate.”

    o gal visgi sergame dėl pakitusio rūgščių ir šarmų balanso (organizmo rūgštėjimo, kuris sukelia uždegiminius procesus) ???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *